مرکز تحقیقات بتن (متب)

آزادراه جنوبی تهران به پیشرفت ۳۰ درصدی رسید

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۶/۰۴
آزادراه جنوبی تهران به پیشرفت ۳۰ درصدی رسید

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

آزادراه جنوبی تهران به پیشرفت ۳۰ درصدی رسید

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل از احتمال بهره‌برداری زودتر از موعد مقرر آزادراه جنوبی تهران خبر داد و گفت: پیشرفت فیزیکی این پروژه ۳۰ درصد است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir خیرالله خادمی اظهار کرد: آزادراه جنوبی تهران علاوه بر ایجاد ارتباط بین کریدورهای منتهی به پایتخت موجب تکمیل، تسهیل و افزایش ایمنی ارتباط بین آزادراه‌های غرب و شهر تهران می‌شود و با حذف بخشی از بار ترافیک آزادراه قزوین- کرج، ترافیک را کاهش می‌دهد.

وی با بیان این‌که فرآیند ساخت آزادراه جنوبی تهران جلو‌تر از برنامه در حال انجام است، تاکید کرد: پیشرفت فیزیکی قطعه ۴ این آزادراه (قم- گرمسار) به طول ۳۸ کیلومتر ۶۳ درصد و پیشرفت فیزیکی کل پروژه بیش از ۳۰ درصد است.

وی افزود: در قطعه مذکور  به طور میانگین روزانه ۳۰۰۰ تن آسفالت‌ریزی انجام می‌شود و به منظور رفاه حال هموطنان ساختمان‌های جانبی محدوده آزادراه مانند مجتمع‌های خدمات رفاهی نیز همزمان با افتتاح آزادراه به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه درختکاری در ۱۰۰۰ هکتار از مسیر این آزادراه را برای نخستین بار در کشور اقدامی مهم دانست و بیان کرد: در راستای معماری و منظر راه، دو طرف این آزادراه با گونه‌های طبیعی سازگار با اقلیم منطقه درخت‌کاری می‌شود و این اقدام علاوه بر زیباسازی مسیر و ارتقای بهداشت روانی رانندگان و مسافران، در بیابان زدایی و جلوگیری از ریزگردها و حفظ و نگهداری حریم آزادراه اثرات قابل توجهی دارد.

آزادراه ۱۵۸ کیلومتری جنوبی تهران از محدوده صنعتی آبیک (در آزادراه تهران-قزوین) آغاز و با عبور از نظرآباد، هشتگرد، اشتهارد، آزادراه تهران، ساوه را قطع کرده و از محدوده جنوبی فرودگاه امام خمینی می‌گذرد و در محدوده شهرک صنعتی چرمشهر در تلاقی با آزادراه قم – گرمسار پایان می‌یابد.

 

تسنیم

اشتراک در تلگرام

امتیاز: بد خوب