مرکز تحقیقات بتن (متب)

مرکز تحقیقات بتن (متب) در یک نگاه

تاریخ مقاله : ۱۳۹۶/۰۷/۰۵

ماموریت و اهداف مرکز

پیشبرد توسعه ملی بر پایه گسترش صنعت عمران با زمــینه سازی، تـقویت، موثرتر و کارا نمودن نقش تشکــلهای صنعتی، علمی، حرفه ای و صنفی، ارتقا و ترویج بینش، ارزشهای فرهنگ رفتار سازمانی کار و گسترش منش کردار اجتماعی انسان ایرانی و بومی مرتبط با صنعت بتن در راستای تحقق اهداف مشترک، متکی بر الگوی بزرگ ایرانی مدیریت همدل براساس برنامه ریزی کوانتومی سناریوی آینده های متفاوت ممکن، محتمل و مطلوب همسو با توسعه پایدار ایران.

ماموريت مرکز(Mission) :

تعهد و تلاش مرکز در آفرینش و آموزش دانش، توسعه دانش و تبدیل آن به نوآوری تکنولوژی، محصول و ارایه خدمات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مدیریت ارتقاء و ترویج فرهنگ فراملی رفتاری و تضمين كيفيت و ارتقای دانش و یادگیری منطبق با استانداردهاي وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بگونه اي علمي و بيطرفانه، با هدف سطح بالای دانش فارغ التحصیلان برای بیشترین قبولی در دوره های تحصیلات تکمیلی. ارتقای دانایی هیئت علمی و ساير ذينفعان (مردم جامعه، كاركنان مرکز) با بكارگيري نيروي انساني جوان مجرب و متخصص، همراه با رعايت اخلاق حرفه اي و اصل رازداري در جهت پاسخگویی به نیاز های امنیت ملی، منطقه و جهان گلوبال فراصنعتی قرن بیست و یکم می باشد.

رسالت مرکز:

مرکز متکی بر تفکر کوانتمی، دیدگاه آینده نگر، و با مدیریتی فرایند محور به برنامه ریزی سناریوهای آینده های متفاوت، متعهد به تولید دانش، کار، سرمایه و آموزش دانش، اشاعه دانش و مدیریت رشد، پیشرفت و گسترش دانش تئوری به عنوان منبع استراتژی نوین در نوآوری تکنولوژی و مهندسی است. مرکز در جهت تمرکز هم اندیشی و همگرایی با نخبگان طبقه نوین دانش بنیان، تکنوگرا و حرفه کار برای ایجاد هارمونی و هم افزایی فرهنگ رفتاری و کاربرد دانش مهارت های فنی در عرضه کردن نتایج و دستآورد های تحقیقات کاربردی به بازار اقتصاد گلوبال برای پاسخگوی به چالشهای بزرگ پیش روی ابتکارهای پایایی ایران؛ توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی، حفظ منابع، سلامت محیط زیست کشور کوشش می نماید.

چشم انداز (Vision) :

مرکز بر آن است تا با ارتقای دانایی (دانش و توانایی مهارت ها فنی) اعضای هیئت علمی و تعلیم دانش کاربردی كاركنان موسسه و استقرار سيستم هلستیک آموزشی، روش تدریس پویا با استاندارد هاي موثر، كارا و مطلوب پیشرفت سطح علمی و مهارت های کاربردی دانشجویان برای ارتقاء رتبه علمی مرکز بتوانيم تعداد دانشجویان خود را توسعه داده و در اين راستا با مناسبترين كيفيت، كوتاه ترين زمان و كمترين هزينه گام برداريم و تاكيد خواهيم داشت بر سودمند ساختن مرکز و دانشجویان به منظور گسترش فعاليت ها در زمينه هاي مرتبط.

ارزش هاي محوري (Core Values):

 • مشترکين مرکز: صداقت، دقت، خلاقیت، انعطاف، کیفیت آموزش و سرعت ارایه خدمات کیفی در قبال دانشجویان به عنوان مشترکين همراه با تعهد نسبت به درك خواسته هاي آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مشترکین و تلاش براي دستيابي به آنها
 • اعضای هیات علمی مرکز:ايجاد زير ساختهاي مناسب جهت ارتقای دانش علمی، توانایی پژوهشی و سهيم نمودن آنها در افزايش سود سازمان و ارتقای کیفیت آموزش، پژوهش و فرهنگسازی
 • كاركنان مرکز:ايجاد زير ساختهاي مناسب جهت تعلیم و ارتقای دانش کاربردی كاركنان و سهيم نمودن آنها در افزايش سود سازمان در جهت حفظ کیفیت برتر موسسه
 • جامعه:ما اعتقاد داريم كارفرمايان اصلي، دانشجویان نهايي هستند پس توجه ويژه به حقوق دانشجویان را وظيفه خود مي دانيم
 • صاحبان سهام:تاكيد بر تضمين منافع و مصالح صاحبان سرمايه بوسيله تسريع همه جانبه در روند سودآوري همسو با حفظ کیفیت
 • آرمان مشترك:عزم راسخ انسجام اركان مرکزجهت دستيابي به استراتژي بهبود مستمر فرآيندهاي مرکز و رفع مغايرتهاي مشاهده شده و حركت به سمت نقص صفر در فرآيندهاي کیفیتی مرکز

این مرکز برای ارایه خدمات آموزشی پویا و باکیفیت برتر، با همکاری رهبران طیف صنایع مختلف کشور مبادرت به ایجاد محیطی شاد، فضای مدرن انتزاعی جغرافیایی دوران فراصنعتی با اتمسفری پر هیجان و مشوق مطالعات آکادامی عمیق و مهارت های فنی کاربردی، پژوهش و تحقیقات کاربردی، آزمایشگاهی و کارگاهی برای پشتیبانی خلاق و هوشمند انه محرک نوآوری و خلاقیت برای هیئت علمی و دانشجویان عزیز نموده است.

ما در پی بروز و توسعه استعدادها، توانایی ها، خواسته های فرد فرد اعضای دانشجویی جامعه دانشگاهی مرکز بطور ویژه و سفارشی هستیم که بتوانند با دانش، مهارت و شایستگی کارهای هوشمندانه، خردمندانه، خلاقانه، موثر و کارا برای بهتر کردن بشریت بطور آزاد آمادگی فعالیت داشته باشند.

این مرکز با جذب دانشجویان با استعدادهای متفاوت و علاقمند به تحصیل و آماده کردن آنها برای ورود به بازار کار، اقتصاد گلوبال و استخدام اساتید و اعضای هیئت علمی متخصص متعهد به کیفیت در آموزش، پژوهش و فرهنگسازی و کارکنان مجرب با سابقه و مدیران مدبر خانواده ای را بوجود می آورد که با اتحاد و تلاش آنها جایگاهی با کیفیت ویژه ای را در سطح کشور و منطقه کسب نماید.

بدین منظور مدیران و رئیس مرکز، اعضای هیئت موسس و هیئت امنی سعی بر آن دارند که با جذب مدرسان و اعضای هیئت علمی کارآمد با تخصص های متنوع روزآمد و تعلیم دیده مبتنی بر پایه مهارت های آموزشی نوین پویا در زمینه های نظری و مهارتی با بهره گیری از تجهیزات آزمایشگاه ها، کارگاه ها، کتابخانه، سایت کامپیوتر،گسترش شبکه اینترنت وایرلس رایگان در سراسر دانشگاه و مجهز شدن به فناوری اطلاعات و ارتباطات و آموزش دیجیتالی دروس و نیز از راه دور و با فراهم آوردن بهترین امکانات کمک آموزشی، تعلیم مهارتهای فنی و پژوهشی و تحقیقات کاربردی باعث رشد و شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای ارزشمند دانشجویان علاقمند ایرانی و منطقه می شود.

افتخار تدوین استانداردهای ملی کشور

مرکز تحقیقات بتن متب طی عقد تفاهم نامه همکاری با سازمان ملی استاندارد کشور و بعنوان دبیر خانه کمیته فنی متناظر ISIRI-ISO TC 71 بتن و سازه های بتنی و بتن های پیش ساخته از طرف سازمان ملی استاندارد افتخار تدوین و تهیه استاندارد های بسیاری را داشته است. و اخیرا اقدام به تدوین استندارهای ملی و بین المللی نموده که تا کنون تعدادی از آنها به کمیته ملی استاندارد راه یافته اند هم اکنون استاندارد ملی 6044 ویژگی های بتن آماده در دست تدوین می باشد که به مرحله ویرایش آن رسیده است.

- تدوین استانداردهای ملی

- دبیرخانه کمیته های متناظر ISO(ISIRI/TC71)

مرکز تحقیقات بتن به عنوان "دبیرخانه کمیته های متناظر" در راستای اهداف سازمان بین المللی استاندارد ISO جهت ایجاد هارمونی و هم افزایی بین استانداردهای ملی کشورهای عضو از طریق هم اندیشی و تشریک مساعی دست اندرکاران و صاحبنظران اقدام می نماید.

-      تدوین استاندارد ملی

در راستای عقد تفاهم نامه با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مبنی بر تدوین استاندارد های مرتبط با بتن این دفتر تا کنون به تدوین استانداردهای زیر پرداخته که به عنوان استاندارد ملی پذیرفته، انتشار و توزیع شده است.

1-     مشخصات فنی و ویژگی های بتن آماده

2-     بتن آماده - فهرست بازرسی و کنترل کیفیت تجهیزات تولید بتن آماده

3-     بتن آماده- - فهرست بازرسی و کنترل ماشین آلات تحویل بتن آماده

4-     بتن- قسمت اول: راهنمای نگارش مشخصات فنی بتن

5-     بتن- قسمت دوم: مشخصات مواد تشکیل دهنده، تولید و انطباق

6-      سنگدانه – اندازه­گیری دانه­هاي پولكي، دانه­هاي طويل يا دانه­هاي پولكي و طويل در سنگدانه درشت – روش ­آزمون

7-     بتن - تعيين دماي بتن حاوی سيمان هيدروليکي تازه مخلوط شده- روش آزمون

8-     بتن- اندازه­گیری قابلیت عبور بتن خود تراکم به­وسیله دستگاه حلقه J– روش آزمون

9-     بتن –اندازگیری­جریان اسلامپ بتن خود تراکم- روش آزمون

10-   سنگدانه – نمونه برداری از سنگدانه ها – آیین کار

11-   بتن – اندازگیری ­ميزان جداشدگي ايستايي بتن خود تراکم با استفاده از روش فني ستون- روش آزمون

12-   بتن آماده- ویژگی های آن

 

 دبیر خانه کمیته فنی متناظر بتن و سازه های بتنی ISIRI-ISO/TC71

انتخاب مرکز به عنوان دبیرخانه کمیته فنی متناظر سازمان ملی استاندارد کشور از طریق اکثریت آرای جامعه مهندسی عمران کشور و نیز طی عقد تفاهم نامه تدوین استانداردهای ملی در زمینه کنترل کیفیت فرایند تولید مواد، مصالح، بتن و اجرای ساخت و ساز بتنی با موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به عنوان تدوین کننده استاندارهای ملی تعیین گردیده که کمیسیونهای فنی چندین استاندارد ملی توسط مرکز تحقیقات بتن برگزار و مواردی از آنها با عناوین "بتن خود تراکم"، مصالح سنگدانه مصرفی در بتن" و " دستورالعمل کنترل کیفیت فهرست کنترل جهت بازرسی ماشین آلات تحویل بتن آماده" و دستورالعمل کنترل کیفیت فهرست کنترل جهت تجهیزات تولید بتن آماده به کمیسیون ملی راه یافت و تصویب گردید.

سازمان بین اللملی استاندار ISO TC 71

استانداردهاي كاربردي كميته هاي فنی

بتن و بتن مسلح و بتن پیش تنیده

ابتداد به منظور آشنایی بیشتر با سازمان بین المللی استاندارISO مقدمه ای را بیان کنید:

انقلاب تکنولوژی و ظهور عصر اقتصاد نوین فراصنعتی و جوامع فرامرزی و گلوبال، هنوزدرحال حاظر می بینیم که چگونه جهان بر سر مشکلات چون ذوب شدن کوه های یخی، گرم شدن زمین، نابودی جنگلها و مصرف بی رویه منابع طبیعی، مواد، مصالح ساختمانی وغیره می باشد که جامعه بشر مقدور به ادامه حیات نخواهد بود، دیگر این بحث های به یک عده قیلسوف و قیلسوف معاب و دانشمند محدود نمی شودو بلکه یک وافعیت است، زمانی بود که می گفتیم اینگونه خواهد شد ولی در حال حاظر در این دوران بسر می بریم. مصرف بی رویه مصالح و پرت بیش از حد انرژی برق، آب، سوخت، در تولید سیمان، تولید مصالح ستگی شن وماسه، تولید بتن و ساخت و.ساز بتنی وغیره... ناشی از درک نکردن ضرورت توجه به خانواده، همسایگی در کشور، منطقه و جهان در خصوص حفظ محیط زیست و توسعه پایدار که موضوع مشترک آینده جهان و جوامع گلوبال میباشد. 

اوضاع در مقایسه با کشور های پیشرقته و حتی در حال پیشرفت آنقدر ها هم مناسب نیست پس الگوی آینده برای رهایی از وضعیت فعلی در صنعت بتن چیست؟

از آنجایی که ما انسانها امکان تجربه کردن همه چیز را نداریم اما نیاز به انتخاب و بهره گیری از تجارب دیگران بطور آگاهانه برای کمک به رسیدن اهدف مان موجود است، ما به تجارب دیگران احترام می نهیم تا دیگران به تجارب ما ارج بنهند. زمانیکه به گذشته و حال نقد کرده و در انتخاب و بکارگیری تجارب برای آینده برنامه ریزی نمایم و الگویی را برای رسیدن به هدف خاص ارائه دهیم و آنرا در دستور روز قرار دهیم و به فرهنگسازی توسط آموزش مستمر دامن زنیم و باور ها و رفتارهایمان را در مفهوم تمامیت سیستم با روش نگاه به کلیت برای تولید سنرژی بکارگیریم موفقیت امکان پذیرخواهد بود.

از آنجاییکه همگی کشورها در یک بازار جهانی مشترک دوران فرا صنعتی نوینی قرار گرفته ایم قوانین نو و سازمانهایی نوین با فرهنگی نو و نیار به تدوین استانداردهای نوین در بخش صنعت بتن نیز دیده می شود که در قالب سازمان بین المللی استاندارد ISO TC 71 شکل میابد که آشنایی و بهره گیری از آنها ضرورتی الزامی است.

از زمانيكه موسسه بين المللي بتنACI در سازمان بين المللي استاندارد(ISO) دبيري خانه ISO TC 71 را در بتن و بتن مسلح و بتن پيش تنیدهبعهده گرفته نقشی اصلي از خود نشان داده است و از سال 1993 تا کنون با همكاري موسسات استاندارد كشورهای دیگر در جهت رسيدن به شرايط يك پارچگي در بالاترين نوع خود در تكنولوژي بتن فعاليت مي نمايد.

83 كشور جهان در سازمانISO TC 71 شركت دارند كه 30 كشور بعنوانP (Participating) و 53 كشور بعنوان (Observer) O همکاری مي نمایند.

يازدهمين جلسهISO TC 71 را در روزهاي 23، 22، 21 ماه ژوئيه سال 2003 در شهر سيدني استراليا پذيرايي نمود. 36 نمايندگي از 17 كشور عضو در جلسه در شهر سانفرانسيسكو در سال 1995 در ماه آگوست، و هفتمين جلسه اوليه در شهر بوگوتا در كشور كلمبيا در سپتامبر 1998 و هشتمين جلسه در شهر توكيو ژاپن و سپتامبر در سال 2000 و نهمين جلسه در توكيو ژاپن در سال 2001 و دهمين جلسه در شهر دانديي اسكاتلند، سپتامبر 2002 تمام اين جلسات با پيشرفت كارهاي ISO TC 71 و اصلاح ارتباطات بين زير كميته ها انجام يافته است كميته هاي 5 گانه ISO TC 71 شامل :

* ISO TC71/SC1 مربوط به روش هاي آزمايش براي بتن. دبير زير مجموعه اسرائيل انسيتو استاندارد (SEI)

* كميته ISO TC71/SC3 مربوط به توليد بتن و اجرا سازه هاي بتني. دبير زير مجموعه نروژ (SNF)

* كميته ISO TC71/SC4 - مربوط به عملكرد مورد نياز براي سازه هاي بتني، دبير زير مجموعه آمريكا ACI .

* كميته ISO TC71/SC5 -   مربوط به استانداردهاي طراحي براي سازه هاي بتني. دبير زير مجموعه انسيتو تكنولوژي و گواهينامه كشور كلمبيا.

* كميته ISO TC71/SC6 -مربوط به مصالح مسلح غير مرسوم براي سازه هاي بتني. دبير زير مجموعه ژاپن موسسه استانداردهاي صنعتي ژاپن (JISC) مي باشند.

در جلسه اوليه يازدهم ISO TC71 SC7 قرار شد كه زير مجموعه هاي جديد در بخش ” تعميرات سازه بتني“ بطور مشترك بين كشور كره و ژاپن تشكيل گردیدهدف از برگزاری جلسه ISO در استانبول چه بود؟

 

تشکیل جلسه سالیاته که جهت بحث و گفتگو و همفکری و تدوین استاندارهای کاربردی و تصویب آنها وارائه به موسسه های استاندار کشور های عضو و نیز انتخاب هیئت مدیره و مسئولین کمیته ها و گروه های کار آنها انجامید. سازمانISO جلسه سالیانه خودرا درهر کشوریکه علاقمند میزبانی اجلاسیه را اعلام نماید به رای مجمع عموی می گذارد. سیزدهمین جلسه در سال 2006 در شهرسئول کشور کره مورد تایید اعضا قرار گرفت.

 

ایران در سازمان ISO TC 71 چه نقشی داشته است؟

ایران تا کنون نقش فعالی بخش بتن در این سازمان نداشته ولی امسال که دو نفر از کارشناسان متخصص بتن و فعال آقای مهندس جمشیدی از موسسه استاندارد و آقای مهندس مصطفی احمدوند از مرکز تحقیقات بتن در این اجلاسیه شرکت کردند که نقش تعیین کننده ای را ایفا کرده ایم، با شرکت در جلسه کمیتهISO TC71/SC 7 یکی از زير مجموعه هاي جديد کمیته فنی ISO TC71 در بخش ” تعميرات سازه بتني“ که بطور مشترك بين كشور كره و ژاپن تشكيل گردید در دوازدهمین جلسهISO TC71 در22-20 ماه سپتامبر 2004 که در شهر استانبول کشور ترکیه شروع بکار نمود كه ابران در دو گروه کاری آن عضو دارای حق رای و نیز بعنوان عضو گروه سه نفره تدوین و ارائه دهنده منشور کارگروه به کمیته فنی انتخاب شده است.

دستاوردهای این اجلاسیه و بلاخص برای ایران چه بوده است؟

موسسه استاندارد ایران با همکاری و پشتیبانی آقای پرفسور Shuaib Ahmad دبیر کمیته فنی ISO TC 71 پیشنهاد تشکیل زیر کمیته ISO TC 71/SC 8 بعنوان مسئول کمیته "دوام بتن، نفوذ پذیری و آب بندی بتن و سازه های بتنی" را به سازمان بین المللی استاندارد نموده که برای شروع به کار نیاز به پشتبانی حداقل7 کشور را دارد. کشورهای آمریکا، انگلستان، ژاپن، پاکستان، فیلیپین، ترکیه، مالزی و نزوژ عضویت در کمیته مزبورا را اعلام نمودند و به هیئت رئیسهISO ارائه گرددیده است.

جمعأ در 4 کمیته فنی و 2 گروه کاری و یک گروه ارائه منشور دارای حق رای می باشیم که در تدوین استاندار های بین المللی صاحب نظر بوده تأثیر مثبت کذارده ایم و نیز سبب تشکیل و رهبری کمیته جدیدی شده ایم. در حال حاضر نیاز به تشکیل کمیته های مشابه در ایران می باشد که بتوان در ادامه تدوین دستورالمل های اجرای ضمیمه ملی اقدام نمایم.

نقش سازمان بین المللی استاندار در عصر نوین فراصنعتی و جوامع فرا مرزی و گلوبال در تدوین استاندار های نوین، ارتقاع و غنی کردن استاندارهای موجود و قراردان خط کش اندازه گیری و معیار و دستورالعمل های کار بردی در خصوص تدوین استاندارهای طراحی، نظارت، تولید، اجرای ساخت وساز و آموزش نیروهای انسانی دانایی مدار جهت بکارگیری همگون و همسو استاندارها در جوامع مختلف وارتقاع کیفیت سازه های ایمن تر برای زندکی برتر در جهان.

 باید متخصص پیش بینی کننده روند تکنولوژِی باشیم نه متخصص در تکنولوژِی

استاندارد ایزوISO-17020 ، گروه بازرسیمرکز

با توجه به دستاوردهای علمی و تجربی کسب شده از بازسازی شهربم پس از زلزله و با دارا بودن دانش و تجربه­ دوره های بازرسیISO-17020 به بازرسی و کنترل کیفیت فرایند تولید واحد های تولیدی مصالح، بتن، و کیفیت اجرای ساخت وساز بتنی در کشور فعالیت می نماید.

 

چشم انداز 20 ساله مرکز

مرکز تحقیقات بتن با تکیه بر رهبری توسعه علم، تولید و آموزش دانش، به عنوان منبع استراتژی نوین نوآوری تکنولوژی، مهندسی بتن و تدوین استانداردهای ملی در پیشرفت پروژه های هم گرا مبتنی بر دستورالعمل مشخصات عملکردی برای تولید بتن و ساخت سازه های بتنی با دوام مقاوم فعالیت نماید.

چشم انداز ۲۰ ساله تکنولوژی و صنعت بتن

(Vision 20/20)

سند زنده

بدنبال بررسی های انجام شده در حوزه تکنولوژی بتن و صنعت بتن ایران در عصر فراصنعتی توسط مرکز تحقیقات بتن "متب" در سال ۱۳۸۰ لزوم تدوین سند چشم انداز ۲۰ ساله صنعت بتن ایران همسو با تحولات جهانی این صنعت با رویکرد جامع گرا(Holistic approach) احساس و به همین منظور با نخبگان طبقه اجتماعی جدید دانشوران(New Intelligentsia Class) و دنشگرایان، تکنوگرایان و حرفه کاران (Scientefic, Professional and Technical Humanresorces) و کارشناسان، محققان، صاحبنظران، تولیدکنندگان، مصرف کنندگان، مدیران دولتی، مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی و کلیه رهبران دست­اندرکار صنعت بتن کشور این سند مبتنی بر 8 محور تهیه گردید.

در سال۱۳۸۰پس از ارایه فرمهای هم اندیشی برای تهیه راهکار چشم انداز ۲۰ ساله صنعت بتن ایران در هفتمین همایش سالیانه مؤسسه بین­المللی بتن (ACI) شاخه ایران و برگزاری جلسات متعدد با وزارتخانه ها، سازمانها، نهادها و ... با توجه به لزوم تسریع در تهیه راهکار چشم انداز ۲۰ ساله بتن مبتنی بر ۶ سندبود در بخش پارادایم نظام نوآوری صنعت بتن لزوم تهیه سند جامع انتخاب نوآوری تکنولوژی و صنعت بتن مد نظر قرار گرفت که در سایه تلاشهای شورای توسعه استراتژی بتن ایران "شتابا" این سند آماده و به نماینده محترم وزارت نیرو نهادهای مربوطه تقدیم می گردد. امید است در سایه حمایتهای مسوولان محترم و تلاشهای اعضای شورای مذکور (شتابا) 3 سند دیگر راهکار چشم­انداز ۲۰ ساله نیز آماده و تقدیم مراجع مربوطه گردد.

من به تو جز علم نگویم سخن       علم چوآید به تو گوید چه کن

 

نظام نامه پیشنهادی "شتابا"

سند طرح نظام جامع نوآوری تکنولوژی بتن و صنعت بتن

دومین سند از ۶ سند نظام راهکار چشم انداز 20 ساله تکنولوژی و صنعت بتن کشور

تهیه، ارایه و تصویب با حداکثر آرا در نهمین همایش سالانه مؤسسه بین­المللی بتن (ACI) شاخه ایران

چکیده سند نظام جامع

پارادایم نوآوری تکنولوژی و صنعت بتن کشور

 1. تدوین الگوی بزرگ ایرانی مدیریت همدل
 2. تدوین الگوی تفکر سیستمی و کاربردی جهان گلوبال و ایران
 3. تدوین الگوی برنامه ریزی کوانتومی بر پا یه سناریوهای آینده های متفاوت، خلاقیت و انتخاب نوآوری
 4. تدوین الگوی دانش و یادگیری پويا ( Holistic and Dynamic Approach)
 5. تدوین الگوی تفکر شبکه ایIT, ICT و مجازی
 6. تدوین الگوی مدیریت دانش فردی، سازمانی و مستند سازی گلوبال
 7. تدوین الگوی مسئولیت اخلاقی
 8. تدوین الگوی دور اندیشی براي آینده
 9. تدوین الگوی روش تدریس آموزشی دانش تئوری، تعلیم و مهارت­سنجی تکنیکی جامعه مهندسي كشور
 10. تدوین الگوی کیفیت ساخت وساز و ارتقای سطح زندگی عموم مردم

 

چشم انداز پایایی

Sustainability Vision

توسعه استراتژی نظام نوین آموزشی پایا

Vision

 

Aria University of Sciences and Sustainability Established in 2010, the School Sustainability vision brings together multiple disciplines and leaders to generate and share knowledge, train a new generation of scholars and practitioners, and promulgate global culture and develop practical solutions to the most pressing environmental, economic, and social challenges of sustainability – especially as they relate to urban areas

چشم انداز پایایی ایران تدوین شده در سال 1380 متبلور شده در دانشگاه علوم و توسعه آریا درجهت تمرکز هم اندیشی، همگرایی برای ایجاد هم افزایی در رشته های مختلف و متخصصانی که دانش مشترکشان را برای انتقال از طریق آموزش، تعلیم و گسترش و ترویج فرهنگ فراملی رفتاری و کاربردی به سود نسل های فردا وظیفه ای خطیر و جدی خود می پندارد، و آینده رهبران، محققان، مهندسان مشاور و پیمانکاران را برای یافتن و توسعه راه حل های عملی پاسخگوی چالش های پایایی؛ توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی حفط منابع و سلامت محیط زیست به ویژه در رابطه با ساخت و ساز سبز است.

نوآوری در تکنولوژی افزودنی های بتن در رابطه با پایایی و ساخت و ساز بتنی سبز

افزونی های نسل آینده برای بتن های پایا و سبز

افزونی های نسل آینده و روش های نوین پیشرفته با صلاحیت برای تولید بتن های پایا و ساخت و ساز بتنی سبز

افزودنی های نسل آینده و مخلوط های بهینه برای ساخت و ساز یتنی پایا و سبز

آموزش دانش و تعلیم مهارت های فنی کاربردی

همایش امسال تمرکز هم اندیشی و همگرایی برای ایجاد هم افزایی در جهت ارتقای چگونگی توسعه و نوآوری های تکنولوژی افزودنی های برای ساخت و ساز بتنی پایا و سبز کشور است.

وقتی تاثیر طولانی مدت محیط زیست بر مصالح ساختمانی را از استخراج، تولید، ساخت وساز، بهره برداری، تخریب و تا بازیافت را در نظر بگیریم بتن عالی ترین انتخاب کاربرد برای ساخت ساز بتنی پایا و سبز می باشد.

داده ها و پروفیل های پروژه ها ساختمانی حاکی از چگونگی تاثیر افزودنی های شیمیایی بر کارای بتن و سبب کاهش تاثیر محیط زیست بر ساخت وساز بتنی در زمان تولید بتن و کمک به ایجاد تکنولوژی های بتن دوستدار محیط زیست برای ساخت وساز یتنی پایا ، سبز و یا کاهش مشکلات محیطی برای افزایش عمرمفید . خدمات سازه های بتنی می باشند.

تدوین چشم انداز پایایی و تدوین استراتژی نظام نوین ساخت و ساز سبز بتنی همسو با پایایی شامل؛

1-            فلسفه و درک مفهوم اصلی پایایی

2-            تولید دانش، کار، سرمایه و محیط زیست

3-            راه حل های تغییرات آب و هوای جهان

4-            جهان پایا

5-            کشور پایا

6-            شهر پایا

7-            پایایی و ساخت و ساز بتنی سبز،

8-            بتن پایا

9-            پژوهش برای ارنقای نوآوری های تکنولوژی برای افزایش ابداعات و تدابیر همسو با ارتقای پایایی

10-        تدوین دستورالعمل و راهنمایی های مختلف در سناریو های متفاوت آینده برای پایایی

11-        تشخیص زمینه های پایایی در ساخت و ساز بتنی در رابطه با تاثیر افزودنی های شیمیایی،

12-        تشریح چگونگی افزودنی های شیمیایی در کاهش تاثیر محیط زیست بر ساخت و ساز بتنی و

13-       پیشنهادات نوآوری های تکنولوژی افزودنی های مناسب برای کاربرد در پروژه های ساخت و ساز بتنی سبز برای ارتقای پایایی بطور کلی

14-       ارتقای دوام و کاهش مقدار مصرف بتن در پروژه های ساخت و ساز بتنی سبز

 


امتیاز: بد خوب